Globalny sukces naszego przedsiębiorstwa to efekt współpracy całego zespołu”.

Bartłomiej Szmagliński – Prezes Zarządu

LOGO ALLRAD Marine&Industrial Services

Firma Allrad Sp. z o.o. została założona przez obecnego Prezesa Zarządu – Bartłomieja Szmaglińskiego w 2015 roku.

allrad realizacjeSwoją ofertę HVAC/R (ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning, Refrigeration) kierujemy do sektora morskiego i lądowego. Realizujemy zlecenia instalacji i przebudowy systemów HVAC oraz rurarskich na platformy wydobywcze, jednostki pływające, obiekty przemysłowe.  Profesjonalnie wykonujemy systemy HVAC/R oraz systemy rurociągów technologicznych wraz z pomocniczym i wewnętrznym osprzętem, a także systemy przeciwpożarowe, oddymiające grawitacyjne, wymuszone oraz dedykowane konstrukcje stalowe.

Nasza Spółka realizuje instalacje na całym świecie: w Polsce, Francji, Danii, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Izraelu oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Posiadamy własne zaplecze wytwórcze, co pozwala nam na prefabrykację i dostawy kompletnych systemów rurociągowych i konstrukcji stalowych. Posiadamy niezbędne koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które pozwalają nam na wykonywanie prac o znaczeniu militarnym. Zapewniamy wykwalifikowanych inżynierów, monterów i spawaczy. Wykonujemy instalacje ze stali czarnej, nierdzewnej, Cunifer i GRE.

Dostarczamy kompleksowo instalacje i gotowe elementy instalacji wraz z projektem dla przemysłu offshore, działamy na lądzie oferując rozwiązania dla dużych central baz danych, branży automotive, lakierni i śrutowni samochodowych, pomieszczeń technicznych i zakładów produkcyjnych w przemyśle stoczniowym, petrochemicznym, rafineryjnym oraz OZE.

W latach 2019-2021 w Allrad zrealizowaliśmy instalacje na nowobudowanych okrętach i jednostkach pomocniczych polskiej Marynarki Wojennej.

Flagowymi projektami spółki jest seria sześciu promów pasażersko-samochodowych dla Kanadyjskiego armatora realizowana w latach 2016-2022 oraz projekt instalacji HVAC i filtrowentylacji w standardzie wojskowym na modernizowanym ORP Czernicki, realizowany w latach 2019-2020.

W latach 2022 – 2023 spółka wykonała instalacje w Hyperscale Multistorey Data Centre oraz Multistorey Data Center m.in. w Paryżu, Berlinie, Tel Awiwie i Frankfurcie nad Menem.

W portfelu naszych zamówień do 2027 roku znalazły się projekty: instalacji HVAC oraz filtrowentylacji w standardzie wojskowym w Programie „Delfin” dla Marynarki Wojennej, projekt REHAU Automotive w Alabamie US oraz realizacja projektu instalacji systemu wentylacji procesowej LNG i HVAC dla nowobudowanego promu Ro-Pax Polskiej Żeglugi Morskiej.

Jesteśmy nastawieni na ciągły rozwój i doskonalenie oraz otwarci na wyzwania w skomplikowanych technicznie projektach.

Nasze wartości

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OBSŁUGI, SPRAWNE ROZWIĄZYWANIE TRUDNOŚCI
Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak kosztowne mogą być przestoje w produkcji, dlatego stawiamy na szybkość działania przy zachowaniu standardów jakościowych.
KOMPLEKSOWOŚĆ
Na kompleksowości usług skupiamy szczególną uwagę, ponieważ nasze doświadczenie pokazuje, że to właśnie te cechy najczęściej poszukiwane są przez Klientów wśród firm branży HVAC/R.
INNOWACYJNOŚĆ I ROZWÓJ
Stawiamy na innowacyjność i rozwój. Dzięki temu możemy proponować naszym Klientom najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do skomplikowanych technicznie rozwiązań i potrzeb.